Datalife Engine Scripti Hakkında Bilgiler

Datalife Engine, Soft News Media tarafından kodlanmış olan php + ajax + mysql tabanlı bir CMS dir. Yapımcıları Ruslar’dır. Sadece Rusça dil desteği olan bu yazılım, sadece Rusça destek veriyor, çok başarılı bir yazılım ancak sadece Rusça destek vermesi eksi puan getiriyor diyebiliriz.

Bu yazılım içersinde hali hazırda
– Seo ayarları
– Anket modülü
– Reklam modülü
– Sitemap pingleme
– Otomatik sitemap oluşturma
– Kategori açabilme
– Yorum kontrol
– Üye grupları
– Linkleri gizleyebilme
– Gelişmiş editör

v.b birçok özellik mevcuttur. Script oldukça başarılıdır. Ücretli bir yazılımdır ancak null olarak kullanan sayısı oldukça fazladır. Sadece Rusça desteği resmidir, ingilizce, Türkçe destek bulmanızda mümkün ancak resmi destek kanalları değildir.

Script o kadar çok özellik sunuyor hani bir wordpressten daha iyi bir yazılım demek isterdim ancak sadece Rusça destek vermesi ve ücretli olması nedeni ile, çok fazla modül, tema v.s desteği yok.

Ruslar warez, adult, komik resim v.b gibi sitelerinde genel olarak bu scripti kullanmakta, yine dünya genelinde warez, download sitelerinde bu script kullanılmaktadır. Scriptin bir diğer güzelliği ise aşırı bir hitiniz olsa dahi çok fazla sistem kaynaklarını tüketmez bu konuda wordpressten iyidir. Örnek olarak iyi bir optimize yaparsanız 20.000 tekil hite kadar bir reseller hesapta bu scripti host edebilirsiniz.

Türkçe destek siteleri için googleda DLE Türkçe destek yazmanız yeterli.

Script Resmi Anasayfası
dle-news.ru

One thought to “Datalife Engine Scripti Hakkında Bilgiler”

  1. arkadaşlar sitelerimin hemen hemen hepsi dle dir ve çook da memnunum seo konusunda da bir numara hit geldikçe sitem ilk sıraya geliyor
    herkese öneriyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir