Almanca Öğrenmek için Kaynaklar

Bir şekilde Almanca’ya bulaştıysanız güvenilir Almanca kaynaklara ihtiyacınız olacak. Almanca sözlük, gramatik, dinleme, okuma vb. kaynakları sizler ile paylaşıyor olucam.

1 – Almanca online sözlük için PONS ve langenscheidt . Ben pons’u tercih ediyorum. Ancak ikisi de iyidir. Kelimeleri artikelleri ve çoğulları ile ezberleyin. Sonra başınıza bela olurlar.
2 – Almanca fiilerin çekimleri için ise şu siteyi kullanabilirsiniz tıklayın   ya da alternatif site için link 
3 – Temel düzey dil bilgisi/diyaloglar vb. tıklayın (Üye olun buraya arkadaşlar. Üye olunca dil bilgisinin yanı sıra diyalogların olduğu sesli/yazılı daha geniş bir alana erişim sağlıyor olacaksınız ve tamamen ücretsiz ve Türkçe)
4 – Almanca basit düzey videolar 1 – 2 – 3
5 –Deutsche Welle Deutsch warum nicht isimli seri  tıklayın
6 – Almanca sözlük (Duden) ne işimize yarar? Örneğin bir fiil/verb/kelime kafanıza takıldı. Nerede/nasıl kullanılır gibi. İşte bunu tam ve noksanız öğreneceğiniz yer. Elbette tamamen Almanca. Bizim TDK gibi düşünün. Duden link
7 – Windows veya mobil ortamında kelime ezberlemek için Anki
8 –  Tamamen almanca dil bilgisi ve alıştırmalar bulabileceğiniz site link


Kitap Önerilerim (Esasen kişiden kişiye değişen bir konu bu. İmkanlar dahilinde alım yapmadan önce kitapların içeriğine bakmanızı öneririm)
A1 ve A2 seviyesinde ağır gelebilecek olan Dursun Zengin – Her yönüyle modern almanca. Ancak en detaylısı, dolu dolu olanı diyebilirim (A1 ve A2 seviyesinde baktığımda başıma ağrılar giriyordu ancak ne vakit B1 seviyesine geldim kitap benim için büyük anlam kazandı)
A1 seviyesi ile birlikte kullanılabilecek Fono Uygulamalı Almanca Dilbilgisi – Ender Erenel

imkan buldukça güncelliyor olucam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir