Reklamstore komedisi

Öncelik ile şunu belirteyim, bizim Türk reklam şirketleri webmasterları ne gözle görüyor bilmiyorum ancak iyi bir gözle görmedikleri kesin.Şuan piyasada adam gibi reklam hizmeti veren Türk şirketi yok gibi.Mesala adtech,reklamstore,adhood v.s diye sıra gider.

Bu siteleri forumlarda araştırırsanız insanların genel olarak şikayetleri bellidir.Biri tıkları saymaz biri ödeme yapmaz biride komedi oranlar verir.Aslında bu 3 Türk şirketi ile çalışılmaz onuda söyleyim.

Reklamstore ilk çıktığı andan itibaren bana itici gelmiştir, nihayetinde deneyerekte bunu gördüm, şöyle ki, bir sitemde 10 saat reklam gösterimi yaptım sonuçlar aşağıdaki gibidir,

13075 Gösterim de 106 Tıklama yapılmış oran ise = 0.13 TL bunun 100/20 side kesinti olunca içeri borçlu çıkıyorsunuz.Yahu bu nasıl reklam anlayışıdır? Diye insan kendine soruyor.
Diyoruz ki Türk firmasıdır çalışalım ama bu şirketlerin amacı sanırım belli.10 saat sonrasında reklamları kaldırdım ve ön yargılarım beni haksız çıkarmadı.
Siz siz olun reklamstore ile çalışmak, reklamlarını sitenize koymak isterseniz 20 defa düşünün.Zaten bunların reklamlarınıda çok az insan kullanır bu orana varsa yayınlayan gelsin ya :).Bu oranlara kimse tenezül etmez ama edenede birşey diyemeyiz.

Velhasıl reklamstore v.s ile çalışmam.Enayi değilim ben o oranlara reklam yayınlayım.Bence çıtayı biraz yükseltmeliler.Webmasteri keriz yerine koymak biraz ayıp olur ki öylede oluyor.

Diğer Türk reklam şirketlerindende bahsedicem ama ilerleyen zamanlarda.Şuan için emin olun sağlam Türk reklam firması yok.

27 thoughts to “Reklamstore komedisi”

 1. Eleştirileriniz dikkate alınacaktır. Yazınızdan sistemimizin çalışma mantığını anlatmakta zorluk çektiğimizi görüyoruz. Kullanıcılar ile iletişimimizi arttırmak yönünde çalışmalar yapacağız. Teşekkür ederiz.

 2. Sayın firma yetkilisi, yukarda oranlar açık nettir.Oranlar yerlerde bu açık ve net.Bende şu sitemde adsense yayınlamaktansa reklamstore yayınlamak isterim ancak neye güvenerek.
  1- Reklamlarınız acayip kasıyor
  2- Oranlar çok kötü
  3- Tık başı reklamlar olmasına rağmen içinde anladığım kadarı ile dönüşümlü reklamlarda var buda tık alıp dönüşüm yapmazsa bize koca 0 olarak dönüyor iyide siz bize dönüşümlü reklam demiyorsunuz ki.Biz tık başlı reklam yayınlıyoruz.

  Bence biraz webmasteri düşünmenin vakti geldi geçiyor.Alexada son 1 ayda çok iyi yükselme yapmışsınız neden? Zira oranları biraz yükselttiniz yayıncılar sizi tercih etti ne zaman ki oranlar bu hale geldi alexa grafiğiniz tekrar aynı hızla düşüşe geçti.

  Şahsi görüşüm ivedi olarak oranların iyleştirilmesi ek olarak cpc ile dönüşümlü reklamların ayrı sunulması.

 3. helal olsun katılıyorum Türk firmaları kazansın diyorsun ama Türk firması da insanı sömürüyor. Siteme yabancı reklamdan başkası giremez artık. Bizi de Türk düşmanı ediyorsunuz. Helal Ahmet baba 😀

 4. aynen katılılıyorum reklamstore sayımları düşük 2000 bin tekil hitli sitede günde 10 kurus kazanırsanız bi senede 30 tl alıp çekersiniz onuda adamlar 30 tl çekebilmeniz için alt limit koymuslar alabilirseniz tabi !

 5. merhaba arkadaşlar

  bu kadar katı olmayalım lütfen. ben ayda 45-50 tl civarında biriktiriyorum ve bir sonraki ayın 15’inde paramı alıyorum. ödemede hiçbir zaman aksama veya gecikme yaşanmadı. adtech vs firmalardan çok daha iyi olduğunu iddia ediyorum.

 6. toplam gösterim 62.075 tık 192
  toplam gösterim 116.207 tık 65

  bunlarda benim 2 ayrı sitem. yine iyi seninki

 7. Sistem kısaca; sen reklamstore’a kazandırırsan onlarda sana kazandırır.
  Şu son ay tık oranları benimde berbat ama geçtiğimiz 2 ay boyunca tık oranı en az 2,7 idi bazen 30-40 tıka 6 lira aldığımda oldu. Yani önemli olan tık alman değil tıklayanın reklamverene fayda sağlaması.
  Reklamstore’da kendini böyle sağlama almaya çalışıyor sanırım.

 8. Bugün denedim ama adsensenin tırnağı bile olamazlar şuanki halleriyle. Reklam seçeneği yok, tık seçeneğide az. Gerçekten kazandıran bir adsense alternatifi var mı acaba sizce?

  2.515
  3
  0,12 %
  0,09 TL
  0,03 TL

  Umarım hem reklamverenler artar, hemde tık başı gelir artar. Şuanki gelire baktıktan sonra, kaldırmak daha mantıklı kodları. Cezbedici bir reklamlarıda yok şuan 2-3 farklı reklamveren var o kadar. GG onay verirse bir sürede onları denicem. Bulamadım gitti bi adsense alternatifi…

 9. nadir :

  Evet adsense gerisi yalan. Yalnız adhood hakkında ne dersiniz.

  Şahsen hepsiburada, adhood gibi reklam şirketlerini tavsiye etmiyorum.

 10. Merhaba Ahmet bey, öncelikle çok güzel bir konuya değinmişsiniz gerçekten çok teşekkür ederim.
  biz webmasterlara türkiye gibi modern bir ülkede gerekli değerler verilmiyor.
  bir hosting firmasını host sattı diye yani müşterisi host u yanlış kullandı diye hosting firma yetkilisini gözaltına alıyor ve mahkeme devam ediyorsa vay halimize aslında,
  Reklamstore hakkında pek bilgim yok aslında ama yeni bir üyesiyim deneme aşamasındayım türkiye de şuan için sanırım en iyi yine reklamstore var gibi ( kesin değilim ), google adsense gösterim başına da belirli bir miktar veriyor sadece tıklama için değil keşke dediginiz gibi türk firmaları da bu şekilde öncü firmalardan bir tane olsada bizde o firma ile çalışsak,
  Fakat ben reklamstore hazır buraya da kendileri yazmışken bir soru sormak istiyorum, reklam verenler ile anlaşırken tıklama başına mı anlaşıyorlar yoksa gösterim başına mı onuda bir ögrenmek gerektiğini düşünüyorum. ( Reklamstore yi kutluyorum yayıncıları ile yani burada gelip yorum yaptığı için ),,

 11. Reklamstore kelimesini googleda yazınca ilk sayfada bu makale çıktığı için yazma gereği duydular 🙂 inanın bana öncesinde bloglarında o kadar çok yorum yazdım hepsi silindi zira doğru söylediğim için. Yani reklamstoreden çok fazla birşey beklememek lazım en azından ben reklamstore kullanmaktansa kullanmamayı tercih edenlerdenim. Reklamstore kullanan arkadaşlarada saygımız var.

  Reklamstore yahoonun bir kuruluşu olan rigtmediayıyı kullanıyor ve inanın istatistikleride manipüle ediyorlar, aynı alt yapıyıyı kullanan yabancı başka bir reklam firmasını kullanınca bunu anlamıştım. Hatta kendileri buraya yazıp olamaz böyle birşey derlerse 40.000 hiti olan bir sitede 1 gün onların reklamlarını birgünde yine aynı altyapıyı kullanan başka bir yabancı reklam firmasının reklamlarını koyar istatistikleri burada paylaşırım o kadarda iddalı konuşuyorum.

 12. 2.933 Tıklamaya : 5,69 TL
  Başka bir sitemde,
  152 Tıklamaya : 29 kuruş
  Komedi resmen yeminle komedi bu işi acilen bırakmaları gerekiyor.

 13. eşşek olursan sırtına semer vuran çok olur kimse reklamlarını yayınlamasın bu şirketlerin bir ay sonra kapınızda yatarlar sırtınızdan bedava para kazanıyorlar yayınlamayın bu tür şirketlerin reklamlarını bu şirketler zaten sizi bulur farklı bir yolla olsa bile yine bulur

 14. alay etmek ten başka birşey değil bu rakamlar bende bu tür internet reklam veren şirketler ile çalıştım resmen sizi enayi yerine koyuyorlar ve kayle bile almıyorlar ben artık sitelerime reklam almıyorum bu tür şirketleri zengin edicez yatııkları yerden aylık 3 lira para vericekler sana hadi güle güle yayınlamayın reklamlarını

 15. Merhaba adsense flash oyun sitelerine reklam vermiyormu, bu ülkede site yöneticilerinin işi çok zor. Adsense başvurularında google politikalarına uygun değilsiniz diyerek size reklam onayı vermiyor.

 16. arkadaş yapılan tüm yorumları okudum yorumlarınıza katılmayı bırakın katılıp katılıp ayrılasım gelimiyor. reklamstore kullanmak tamamen bir ahmaklıktır. firmanın amacı tamamen webmasterleri sömürmek amaçlı. gerçekten aklı fikri yerinde ve sağlıklı olan bir insan bu firmayı tercih etmez. bırakın bilmem kaç gösterime bilmem ne kadar para,, sistem öyle berbat işliyorki tıklamaların yarısından çogu sayılmıyor bile. böyle firmaları boykot etmek lazım.. ne yazıkki bazı siteler böyle dandik firmaların relam yayınını yaparak bunlara ekmek yediriyor. Kalitemi istiyorsunuz paramı kazanmak istiyorsunuz AD-SEN-SE. Ben bu sisteme bu proğrama bu yapıya aşığımmmm. I LOVE YOU ADSENSE.

 17. Hepiniz doğru söylüyorsunuz lakin adsense ise kolay kolay onay vermiyor. Her ne yaptıysam onay alamadım. 100 de100 özgün içerik ama nafile. Alanlar nasıl aldılar merak ediyorum

 18. 82.747
  74
  0.09 %
  6,71 TL
  0,08 TL

  Şuna bak arkadaş böyle rezillik olurmu? Bu ne tür bir emek sömürüsüdür! Yazık günah insanların hakkına emeğine. reklamtore’a göre bugün 82.000 görüntüleme yapılmış. Analitik verilerine göre sitemin günlük tekil hiti 60.000 kişi üzerinde. 82.000 görüntülemeye 74 kişi mi tıklar? bu ne tür orandır. (Reklam yerleri çok göz önünde) Onu geçtim CPM diye birşey çıkarmışlar. Sitenin hiti ne kadar yükselirse CPM dedikleri okadar düşüyor. Yani her halukarda size fazla para ödemek istemiyorlar. Emeğe yazık… Sırf türk diye adam gibi biri çıkıp aç gözlülük yapmayıp bir şirket kursa böbreklerimi bile emenat edecem ama klasik TÜRK AÇ GÖZLÜLÜĞÜ! Hiçbir zaman Türkiye’den bir dünya markası çıkamayacağın klasik örneği bu şirket!

 19. Birde arkadaşlar genelde haber vs içerikli bir sitem var. Adsense’den onayı alamadım allah aşkına bana adam gibi emeğimi sömürmeyecek mümkünse TÜRK OLMAYAN bir şirket tavsiye ederseniz dualarımı eksik etmem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir