Sitenizi Daha Çabuk İndexletin

Sitelerimiz kimi zaman çabuk index alırken kimi zamanda saatlerce hatta günlerce index almayabiliyor.Bunun aslında bir çok nedeni olabilir en bilineni ise kopyala/yapıştır yazılar yada paylaşımlar.İlerleyen zamanlarda site haritası ve google web araçlarının faydalarından bahsedicem bu yazımızda ise size online olarak hizmet veren ve sitelerimiz için faydalı hizmet sunan bir siteyi tanıtıcam.

Wordpress blog sisteminde pingleme servisi mevcut ayarlarını yaptığınız zaman eklemiş olduğunuz yeni içerikleri wordpress tabanlı blogunuz pingleme yolu ile sitelere bildiriyor böylece çok çabuk bir biçimde index alabiliyorsunuz.Ancak tarafınızdan yapılmış yada ücretsiz bir çok cms yada scriptte bu özellik malesef yoktur.Wordpress sistemlerdeki gibi online olarak sitenizi ping ettirebilceğiniz şu site Burdan Siteye gidiyoruz ve

Blog Name : Bu kısma sitenizin adını yazabilirsiniz çok önemli değil
Blog Home Page: Buraya sitenizin adresini yazın
RSS URL (optional): Buraya ise Rss destekli bir siteniz var ise rss adresinizi yazın.

Daha sonra Services to Ping başlığı altında bulunan Check All tıklayarak listede görünen siteleri seçmiş olduk bu işlemide yaptıktan sonra yapmanız gereken şey sayfanın altında bulunan Send Ping butonuna tıklamak.Böylece sitemiz ve yeni içeriğimizi listede bulunan ping servislerine bildirmiş olduk.

Burda önemli olan husus işin birşeylerini çıkarmamak.Örnek olarak bu işlemi günde 1 defa yapabilirsiniz.Yada çok içerik giriyorsunuz bu sayıyı abartmadan arttırabilirsiniz.Eğer içerik girmeden defalarca bu işlemi yaparsanız yol su elektirik olarak size geri döner nasılmı? Ping siteleri sitenizi kaale almaz,yada google sizi filtreye sokabilir.

5 thoughts to “Sitenizi Daha Çabuk İndexletin”

  1. eywallah pir. çok kullanışlı bir siteye benziyor. uzun zamandır indexlenmeyen bloglarım var. ücretsiz bloglar neden bu kadar geç indexleniyor anlamıyorum. birde ping deneyeyim bari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir